Swertz derde op Grand Dutch

HAARLO – Wat zullen de nationale biljartbestuurders, het Nederlandse publiek en de kampioenen zelf een trots hebben overgehouden aan een weekend van prachtige successen en hoogstaand biljarten in de Grand Dutch en de Masters Artistiek.
Lees verder

Raymund brons bij NK Bandstoten.

WINSCHOTEN – Het was zeker niet de finish die Jean Paul de Bruijn voor ogen had, maar wie kon het hem kwalijk nemen. Het Nederlandse fanomeen in het bandstoten, die in Winschoten zijn twaalfde nationale titel veroverde, was het toernooi met acht spelers begonnen in een briljante vorm. Het moyenne na vijf van de zeven ronden (25.00!) zakte uiteindelijk nog naar 21.20, hij verloor de finale van Michel van Silfhout, maar was absoluut de meer dan verdiende Nederlandse kampioen.
Lees verder

Deelnemers & Poules Grand Dutch

HAARLO – De competitieleider van de KNBB, Ruud Hudepohl, heeft de spelers en poule-indelingen bekendgemaakt voor de Grand Dutch, het toernooi dat van 16 tot en met 19 maart wordt gespeeld in HCR Prinsen in Haarlo. Het jaarlijkse evenement, waarin de beste spelers van het seizoen elkaar treffen, omvat twee disciplines: de klassieke spelen en het artistiek biljart.
Lees verder

Nederlands Kampioen ankerkader 71/2 in Afferden

AFFERDEN – Raymund Swertz greep voor eigen publiek zondag zijn tweede nationale titel dit jaar: hij won de finale van het Nederlands kampioenschap 71/2 tegen Dave Christiani, die vrijwel het hele toernooi, dat werd georganiseerd door ’t Töpke in Afferden, had geleid. De Limburgse botsing om het goud ging echter naar Swertz, die zijn tegenstander met 200-61 in zes beurten passeerde op de ranglijst.

Die ontknoping was verrassend, omdat Christiani vijf ronden lang ongeslagen was gebleven en ondanks één verliespartij nog als leider de finalepartij inging. Swertz verloor in de derde ronde van Hans Klok (200-154 in 6) en speelde vervolgens ook nog een keer gelijk tegen Michel van Silfhout, de kampioen van vorig jaar: 200-200 in 5.

Dave Christiani maakte zijn enige misstap voor de finale tegen Dennis Timmers in de zesde ronde: 200-91 in 10. Met één punt voorsprong op Swertz had Christiani aan een remise genoeg in de finale om zich kampioen te mogen noemen. Swertz bleef koelbloediger dan zijn opponent en maakte het karwei bekwaam af. Het was zijn tweede kadertitel dit jaar na de winst in het 47/2 in Rosmalen.

De kampioen had met 42.31 ook het hoogste moyenne en maakte als enige de maximale serie van 200. Dave Christiani (10 punten, 26.79) stond als tweede op het podium voor de uittredende kampioen Michel van Silfhout (8 punten, 26.36).

De einstand:

Nederlands kampioenschap 71/2:
1 Raymund Swertz 11-42.31-200
2 Dave Christiani 10-26.79-130
3 Michel van Silfhout 8-26.36-119
4 Jos Bongers 8-23.70-134
5 Dennis Timmers 8-15.19-112
6 Demi Pattiruhu 7-19.11-118
7 Hans Klok 4-13.79-110
8 Ferry Jong 0-9.56-56

De beste wensen!

Beste familie, vrienden en supporters,

Via deze weg wens ik jullie een gelukkig en sportief 2016 toe!
Hopelijk hebben jullie fijne feestdagen gehad.

Groetjes Raymund Swertz.

Raymund Nederlands Kampioen 47/2!

RAYMUND SWERTZ: TITEL IS OOK VOOR RENÉ

ROSMALEN – De emotie kwam diep vanuit zijn hart. Op het podium van het Nederlands kampioenschap slikte Raymund Swertz heel even een traantje weg. De 27-jarige Limburgse kadervirtuoos had zich net de titel toegeëigend op het NK 47/2 in Rosmalen en keek terug op een emotionele aanloop. Kort voor het NK overleed René van Hinthum, één van zijn eerste trainers en grondlegger van zijn nu al prachtige carrière na een slopende ziekte. ,,Deze titel is ook voor hem’’, zei Raymund Swertz voor de camera’s van Kozoom en biljart.tv.

Hij had zijn gevoelens in een intiem moment, in de biljartarena van De Hazelaar in Rosmalen, na de finale tegen Sam van Etten, ook al even gedeeld met zijn vriendin Jorien. ,,Ik heb het in dit toernooi een paar keer zwaar gehad, want René heeft veel voor me betekend’’, vertelde hij later.

Raymund Swertz haalde zondagmiddag zijn zevende nationale titel na een demonstratie van zijn klasse in de finale. Zijn tegenstander in de finale, het pas 19-jarige, grote talent Sam van Etten, werd verslagen met 250-1 in één beurt. Swertz won de opstoot en raasde, met kleine onderbrekingen om de speelbal te laten poetsen, naar het eind met de maximale serie. Technisch perfect, diep geconcentreerd en met het feilloze gevoel van een grootse kampioen: draaien, keren, scoren op de kop van de tafel, af en toe een fantastische rappel over de lengte, waarmee hij de ballen op een millimeter weer in positie bracht. Het was een lust voor het oog voor de kijkers in de zaal en op de tv zenders van Kozoom en biljart.tv.

Sam van Etten, een andere ster van het toernooi, kon slechts toekijken. De Noord-Hollander had de nabeurt, maakte de acquit, maar kreeg een moeilijke positie om te vervolgen en zette de trekstoot iets te zwaar in.

Hij kon super tevreden zijn met het toernooi, dat hij vrijdag was gestart met partijen in één en twee beurten en waarin hij liet zien hoe hij op zo’n jonge leeftijd het kaderspel in zijn macht heeft gekregen. Roij van Raaij, één van zijn tegenstanders in dit toernooi, vertelde: ,,Wat heb ik een bewondering voor die jongen. Ik heb zijn partij gezien, waarin hij vanaf de acquit binnen vijf stoten de ballen in positie had en 35 minuten later uitspeelde. Hij kijkt, weet wat hij moet doen en legt aan, prachtig om te zien.’’’

Sam van Etten wist dat hij ook in de finale snel moest uitspelen om een kans op goud te maken. ,,We hebben tot nu toe drie keer tegen elkaar gespeeld, Raymund en ik: twee keer in vrij spel, één keer in het 47/2. En alle partijen gingen in één beurt uit. Raymund won één keer, ik twee keer.’’

Zondag, in De Hazelaar, trok Raymund Swertz de onderlinge score weer gelijk en weer ging de partij in één beurt uit.
Raymund Swerz wist dat hij moest winnen, want in de voorlaatste ronde had hij een misstapje gemaakt tegen zijn ploeggenoot Michel van Silfhout, die in twee beurten naar de finish ging en daarmee de basis legde voor zijn tweede plaats op het podium. ,,Het overkomt me niet zo vaak, winnen van Raymund’’, zei Michel in zijn commentaar voor de camera’s. ,,Het is een momentje om van te genieten.’’

Michel van Silfhout speelde een sterk toernooi, waarin hij een paar keer blijk gaf van een voortreffelijke mentaliteit en prachtig terug vocht uit moeilijke posities. De belangrijkste partij voor hem, op zaterdagavond tegen Sam van Etten, verloor hij in vijf beurten met 250-64. Daarmee verspeelde Van Silfhout de kans op de titel.

De eindstand van het toernooi:
1 Raymund Swertz 12-70.60-250
2 Michel van Silfhout 11-44.68-247
3 Sam van Etten 10-64.90-250\
4 Micha van Bochem 6-36.02-152
5 Ian van Krieken 6-29.77-131
6 Dennis Timmers 5-23.71-184
7 Roij van Raaij 3-38.32-168
8 Gert-Jan Veldhuizen 3-26.02-173.
Tekst: Frits Bakker

Graag wil ik via deze weg iedereen bedanken voor de support dit weekend! Ik heb er hard voor moeten werken, maar het is me gelukt! Het volgende NK voor mij is van 8 t/m 10 januari in Afferden, dat weekend wordt er 71/2 gespeeld.
Groetjes Raymund

Uitwedstrijd voor Raymund in eigen dorp!

Op 31 oktober zal Raymund Swertz, samen met zijn team ‘A1 Biljarts/de Veemarkt’ uit Doetinchem, een ‘uitwedstrijd’ spelen in Afferden tegen ‘Benelux biljarts/snellen horeca service’. Dit is een competitiewedstrijd in de hoogste carambolecompetitie van Nederland, de topteam eredivisie competitie. Raymund Swertz, Michel van Silfhout en Ludger Havlik strijden in deze competitie om het kampioenschap.

Afgelopen jaar is Raymund met zijn team kampioen geworden en dit jaar doen zij er natuurlijk alles aan om deze titel te prolongeren. Alle support is dus welkom! Normaal gesproken speelt wereldkampioen driebanden én bandstoten, Frederic Caudron, ook mee. Echter door zijn drukke agenda zal hij er aankomende zaterdag helaas niet bij zijn.

Alle spelers zullen deze dag twee wedstrijden spelen in het kader 47/2, kader 71/2 of bandstoten.

De wedstrijden beginnen om 11.00uur en zullen plaatsvinden in zaal ‘carpe diem’ (hengeland 10-A in Afferden). De entree hierbij is gratis.

Raymund derde op NK libre Ereklasse

Afgelopen weekend heeft Raymund op het NK libre ereklasse een bronzen medaille gewonnen. De wedstrijden werden gespeeld over 350 caramboles. Raymund wint in zijn poule alle wedstrijden, 1 x in vier beuren en de andere drie in 1 beurt. In de halve finale komt hij tegen Sam van Etten, hij mist hier zijn vijfde carambole en Sam speelt vervolgens goed in een beurt uit.
Demi Pattiruhu is de uiteindelijke winnaar van het toernooi. De volledige einduitslag:

1. D. Pattiruhu
2. S. v. Etten
3. R. Swertz
4. E. vd. Linden
5. R. v. Raaij
6. F. Jong
7. H. Klok
8. M. v. Bochem
9. R. Tull
10. M. Egbers
11. D. Timmers

Raymund: ‘De derde plek is qua eindranking een flinke teleurstelling, echter heb ik een goed gevoel overgehouden aan afgelopen weekend. Ik heb bijna 200 moyenne gedraaid, veruit het hoogste van dit toernooi, dit geeft mij de bevestiging dat ik het libre spelletje in ieder geval nog niet verleerd ben!’