Raymund wint NK 71/2 Ereklasse in Haarlo.

HAARLO – Wie Raymund Swertz dit jaar wil verslaan in de kaderspelen, moet niet alleen heel sterk zijn, maar vooral ook een ongekende vechtlust laten zien. De Limburger is een veelwinnaar dit jaar, laat zijn fantastische techniek in alle toernooien zien en is op zijn best als de spanning het hoogst is.

Twee mooie, aansprekende overwinningen in twee maanden tijd werden dit weekend gevolgd door de Nederlandse titel in het kader 71/2. Michel van Silfhout was een stugge concurrent, maar moest in een voortreffelijke finalepartij buigen voor de kampioen: 200-171 in 2 beurten met een winnende serie van 194.

De kampioen maakte één misstap tussendoor, in de vierde ronde tegen Micha van Bochem (200-64 in 6). Daardoor kwam Michel van Silfhout na een sterke reeks van overwinningen op kop in het klassement. De teamgenoot van Raymund Swertz in de topteamcompetitie bleef in moyenne echter achter Swertz, die met de winst in de finalepartij op gelijke matchpunten kwam, maar met 42.13 een beter gemiddelde had dan Van Silfhout met 40.32.

Dave Christiani eindigde als derde op het podium met alleen twee verliespartijen tegen de twee koplopers en 26.34 gemiddeld. Vierde werd Sam van Etten.

De eindstand:
1 Raymund Swertz 12-42.13-196
2 Michel van Silfhout 12-40.32-161
3 Dave Christiani 10-26.34-164
4 Sam van Etten 8-22.76-118
5 Dennis Timmers 6-19.33-156
6 Micha van Bochem 4-22.51-74
7 Wiel van Gemert 4-13.41-87
8 Ronald Filippo 0-9.28-121.
Tekst: Frits Bakker