Raymund voor derde keer op rij Nederlands Kampioen 71/2 ereklasse!

BERGHAREN – Raymund Swertz is voor de derde keer op rij Nederlandlands kampioen geworden in de kaderdiscipline 71/2. Net als vorig jaar…

versloeg de Limburger zijn teamgenoot en vriend Michel van Silfhout in de finale. De score in de finale: 200-85 in 7 beurten. Het kampioenschap werd gespeeld in Bergharen. De kampioen schitterde vanaf de start en had voor zijn vier wedstrijden in de poulefase slechts 10 beurten nodig: een gemiddelde van 80. Het eindmoyenne was 57.14. Het NK liet vooral zien dat Nederland zijn jeugd in de kaderspelen mag koesteren. Van de beste zes spelers waren er vier ruim onder de dertig: Raymund Swertz, Gert-Jan Veldhuizen, Sam van Etten en Demi Pattiruhu. Raymund Swertz: ,,Dit toernooi heeft aangetoond dat er nog een jonge garde aan de deur klopt.”

De volgende missie voor Raymund Swertz is de KNBB Jumbo Masters vanaf donderdag in Berlicum, waarvoor hij zich voor het eerst heeft geplaatst.

Raymund Swertz in zijn commentaar na het NK: ,,Ik ben heel blij met de titel. Het was een goed weekend voor mij, ik heb goed gespeeld, al zijn er altijd verbeterpuntjes. Mijn beste partij was tegen RenĂ© Tull, de 200 punten in 1 beurt. De finale was wat lastiger. Veel butages en een supersnelle tafel, dat gaat niet altijd samen met een hoog moyenne spelen.”

Swertz: ,,In het systeem dat we nu spelen, is het spannend tot het eind. Ik stond voor de finale wel met het hoogste moyenne, maar dat wil niks meer zeggen als je tegen elkaar speelt. Ik vond het wel mooi om tegen mijn maatje Michel te mogen spelen om het kampioenschap.”

De omschakeling naar de Masters wordt een nieuwe uitdaging. ,,Ik kijk er naar uit, omdat het voor mij een compleet nieuwe ervaring is. Ik vind het prachtig dat ik mag spelen en over de omschakeling maak ik me niet veel zorgen. Het is makkelijker om van klassiek om te schakelen naar driebanden dan andersom.”

De eindstand van het NK 71/2:
1 Raymund Swertz 12-57.14-200
2 Michel van Silfhout 7-25.29-171
3 Wiel van Gemert 5-26.74-132
4 Gert-Jan Veldhuizen 5-33.95-110
5 Sam van Etten 4-35.13-183
6 Demi Pattiruhu 4-21.03-99
7 René Tull 3-23.28-132
8 Jos Bongers 3-21.88-108
9 Dennis Timmers 2-16.73-130
10 Micha van Bochem 0-24.00-84.

Tekst: Frits Bakker
Foto’s: Henry Thijssen