Raymund prolongeert Nederlandse titel ereklasse 47/2!

AFFERDEN – De Limburger Raymund Swertz weet nog altijd met glans de aanstormende jeugd in de kaderspelen achter zich te houden. De ook pas 28-jarige Swertz won zondag het Open Nederlands kampioenschap ankerkader 47/2 door in de finale Sam van Etten uit Noord-Holland te verslaan met 250-84 in drie beurten. Ferry Jong, ook uit Noord-Holland, eindigde als derde op het podium.

Raymund Swertz, die ook al Europese successen vierde en enkele weken geleden een Euro Grand Prix in Frankrijk won, zette in Afferden zijn zegereeks voort. Op de slotdag won hij zijn wedstrijden in de knock-out van Dennis Timmers (250-236 in 1 beurt), Wiel van Gemert in de halve finale (250-115 in 3) en tenslotte van Sam van Etten in de finale. De twee jonge Noord-Hollanders troffen elkaar in de andere halve finale. Sam van Etten won in twee beurten van Ferry Jong: 250-240 in twee beurten met een slotserie van 245.

Raymund Swertz en Sam van Etten slaagden erin partijen in één beurt uit te maken. Jos Bongers, die behoort tot de oudere generatie van kadristen, schitterde met een serie van 200.

Raymund Swertz na afloop: ,,Ik ben blij dat ik mijn titel heb kunnen prolongeren, want in zo’n groot en sterk deelnemersveld kun je toch van iedereen verliezen. Dat is niet gebeurd: ik ben tevreden over mijn spel, mijn slechtste partij was in drie beurten. Ik voel de jonge spelers aankomen, die houden mij en de rest scherp. Dat is mooi voor de toekomst. Het blijkt dat onze opleiding in Nederland toch succes heeft. Ik was de jongste speler op het podium, dat heb ik nog nooit meegemaakt.”

,,Het materiaal was makkelijk, daardoor ga je af en toe risico’s nemen. Die werden soms afgestraft. Wat de finale betreft, heeft mijn tegenstander, Sam van Etten, best kansen gekregen. Hij had me op een gegeven moment waar hij me wil hebben: op mijn stoel. Maar ik vond hem een beetje onrustig spelen. Ik dacht bij mezelf: als ik straks weer aan de tafel kom, moet ik daar zeker voor waken. Toen ik eenmaal in mijn ritme kwam, wist ik wel dat ik een heel eind bij de eindstreep zou komen.”

Het kampioenschap, gespeeld met 50 spelers en in het slotweekend een finaleveld van acht, mag een groot succes worden genoemd.

De eindstand:

1 Raymund Swertz 10-115.00-250

2 Sam van Etten 8-65.60-145

3 Ferry Jong 6-43.84-163

4 Wiel van Gemert 5-24.00-159

5 Marco van Dopperen 5-29.54-156

6 Erik van der Linden 4-29.25-80

7 Jos Bongers 3-63.14-200

8 Dennis Timmers 3-53.00-236.

tekst: Frits Bakker